Vaši lični podaci će se koristiti za podržavanje vašeg iskustva na ovoj veb stranici, za upravljanje pristupom vašem nalogu, kao i za druge svrhe opisane na našoj stranici politika privatnosti.

Herbal гел

Herbal гелот против забоболка е природен препарат формулиран така што на брз и ефикасен начин ја отстранува забоболката, без оглед на причината поради која таа се јавува (забоболка како последица на кариес или воспаление на непцата, забоболка настаната при растење на забите или повреда на забите, болка во забите како реакција на различни термички, хемиски и механички надразби).

Причините кои доведуваат до забоболка често се и причина за непријатен здив. 

  • Етерско масло од каранфилче
  • тинктура од камилица
  • етерско масло од нане

Еугенолот е етерско масло кое потекнува од каранфилчето и манифестира антибактериско и антимикотичко дејство, а истовремено дејствува и како природно средство за намалување на болката.

Со тоа се олеснува забоболката. Тинктурата од цвет на камилица има благо смирувачко и противвоспалително дејство, додека етерското масло од нане му дава на гелот пријатен мирис кој освежува и лади.

Втривањето на Хербал гелот на болното место во значителна мерка ја елиминира оваа несакана појава.

Врати се на врвот