Vaši lični podaci će se koristiti za podržavanje vašeg iskustva na ovoj veb stranici, za upravljanje pristupom vašem nalogu, kao i za druge svrhe opisane na našoj stranici politika privatnosti.

Вазан спреј за вени

Вазан спрејот за вени содржи есцин, екстракт од див костен, кој во комбинација со останатите состојки го елиминира чувството на тешки и отечени нозе, ги намалува грчевите и болката во ножните листови и ги смирува воспалителните процеси.

Зајакнувајќи ги ѕидовите на венските крвни садови, ги олеснува симптомите на хронична венска инсуфициенција.

Екстракт од семе на див костен стандардизиран на 1.4% есцин, екстракт од кора на бела врба, алое и хамамелис, етарски масла од лаванда и лимон.

Вазан спрејот за вени не доведува до иритација и кожни оштетувања. Едноставен е за примена, брзо продира и дејствува веднаш по нанесувањето.

Се препорачува:

  • Во третман на проширени вени
  • Кај уморни и натечени нозе
  • Кај грчеви во мускулите
Врати се на врвот