Vaši lični podaci će se koristiti za podržavanje vašeg iskustva na ovoj veb stranici, za upravljanje pristupom vašem nalogu, kao i za druge svrhe opisane na našoj stranici politika privatnosti.

Timal – помага при искашлување

Екстрактите од тимјан и јаглика придонесуваат во разредувањето на густиот секрет и во неговото искашлување.Босилокот придонесува за ублажување на тегоби на горните дишни патишта, благодарение на маслото еугенол.

Витаминот Ц од плодот на шипката придонесува за нормално функционирање на имунолошкиот систем и одбрамбената способност на организмот.

  • Тинктура од мајчина душица
  • течен екстракт на корен од јаглика
  • течен екстракт на плод од шипинка
  • тинктура од босилек

Помага:

  • При искашлување
  • Во разредувањето на густиот бронхијален секрет и олеснување на кашлањето
  • Во ублажувањето на тегобите на горните дишни патишта

Timal сирупот содржи растителни состојки кои помагаат во искашлувањето и ублажувањето на нелагодноста на горните дишните патишта. 

Врати се на врвот