Vaši lični podaci će se koristiti za podržavanje vašeg iskustva na ovoj veb stranici, za upravljanje pristupom vašem nalogu, kao i za druge svrhe opisane na našoj stranici politika privatnosti.

Aloe vera биоактивен гел

Aloe vera биоактивниот гел е наменет за регенерација на иритирана, оштетена и дехидрирана кожа, како и за дополнителна нега на здравата кожа. Овој гел ги задоволува сите основни кожни потреби, ја чува природната pH вредност на кожата, ја храни, обезбедува балансирана влажност и ѝ овозможува на кожата нормално да “дише”.

Поради своето регенерирачко и смирувачко дејство, Aloe vera гелот е ефикасен кај различни кожни промени: Иритација, инфекција, воспаленија, изгореници, акни, осипи, црвенило и првутење.

Со нанесување на гелот на кожата по сончање се спречува предвременото стареење на кожата, настанок на брчки и флеки. На кожата ѝ се враќа сјајот, влагата и еластичноста, а исончаниот тен останува сочуван значително подолго време.

 • Екстракт од листот на Aloe vera
 • масло од чајно дрво
 • пантенол
 • витамин Е
 • ментол

Екстрактите од листот на Aloe vera и листот од чајно дрво во традиционалната медицина се познати како силни имуностимуланси, природни антисептици и многу ефикасни средства за природна регенерација на кожата.

Етерското масло од чајно дрво спречува развојот на бактериски, вирусни и габични инфекции, како и развој на воспалителни кожни процеси.
Витаминот Е, содржан во гелот, дава дополнителна хидратација, опоравување и ревитализација на кожата.
Aloe vera биоактивниот гел може да се нанесува на лицето и кожата на целото тело.

Се препорачува:

 • По сончање, бричење, депилација, епилација, радијација
 • Кај полесни изгореници
 • Кај алергиски промени на кожата
 • Кај црвенила и првутење на кожата
 • Кај акни
 • Кај екцеми
 • Кај убоди од инсекти
 • За дополнителна нега на многу сува и чувствителна кожа
Врати се на врвот