Vaši lični podaci će se koristiti za podržavanje vašeg iskustva na ovoj veb stranici, za upravljanje pristupom vašem nalogu, kao i za druge svrhe opisane na našoj stranici politika privatnosti.

Stevia Zero Cal

Stevia Zero Cal е 100% природен засладувач со 0 калории. Содржи екстракт од растението Stevia Rebaudiana и е единствена природна замена за шеќер.

Побезбеден е од останатите засладувачи и нема несакани ефекти. Се препорачува за секојдневна примена кај дијабетичари, лица на диети и сите кои водат сметка за своето здравје.

2 таблети Stevia Zero Cal по слаткост одговараат на 1 лажичка шеќер.

Stevia Zero Cal содржи стевиа која е засладувач на иднината. Стевиата се користи и е одобрена во повеќе од 20 земји, вклучувајќи ја Австралија, Нов Зеланд, Канада, САД, Индија, Јапонија и Русија.

Во Јапонија, земјата со најстроги закони во однос на безбедноста на храната, стевиата е во употреба уште од 1970 година. Големите производители на храна во Јапонија првенствено користат стевиа за засладување на своите производи.

Stevia Zero Cal е единствен природен засладувач кој содржи 0 калории. Јадете без грижа на совеста. Повеќе од 150 студии спроведени на познатите универзитети ја имаат докажано безбедноста на користењето на стевиата. Термостабилна е, се користи и како обичен шеќер, за готвење, печење, засладување на напитоците, овошје…Идеална замена за шеќерот.

Подобро засладете ги напитоците на природен начин, отколку да го оптоварувате телото со вештачки супстанци.
Намалете го внесот на калории на природен начин за 99.5%, со секојдневно користење на Stevia Zero Cal.
Инулинот содржан во Stevia Zero Cal таблетите, ја зголемува апсорпцијата на калциум во организмот, има позитивно влијание врз цревната микрофлора и воедно го спречува метаболниот процес на созадавање на масти во организмот.

 

Врати се на врвот