Vaši lični podaci će se koristiti za podržavanje vašeg iskustva na ovoj veb stranici, za upravljanje pristupom vašem nalogu, kao i za druge svrhe opisane na našoj stranici politika privatnosti.

Pulmint инхалатор

Pulmint fresh инхалаторот за нос се користи при отежнето дишење и затнат нос.

Pulmint fresh во својот состав содржи ментол и масло од еукалиптус. 

  • Ментол
  • камфор
  • етарски масла од еукалиптус 
  • бор

Ментолот дејствува како моќен антисептик, додека маслото од еукалиптус се бори со бактериите и вирусите во носната шуплина и ги спречува овие инфективни агенси да продрат подлабоко во дишните патишта.

Се препорачува:

  • Кај затнат нос (настинка, кивавица, алергии)
  • За секојдневна хигиена на носната шуплина
Врати се на врвот