Vaši lični podaci će se koristiti za podržavanje vašeg iskustva na ovoj veb stranici, za upravljanje pristupom vašem nalogu, kao i za druge svrhe opisane na našoj stranici politika privatnosti.

Cimisens cimet таблети

Protect Cimisens cimet е додаток во исхраната кој во својот состав содржи кора од дрво на цимет. Откако е докажан неговиот позитивен ефект врз регулацијата на нивото на шеќерот во крвта, циметот повеќе не е препознатлив само како исклучителен зачин, туку и како одличен препарат кој придонесува за намалување и одржување на нивото на шеќерот во крвта. 

Цимет во прав.

Protect cimet таблетите се помош кај тегоби во желудникот, предизвикан од бактеријата Helicobacter pylori, како и кај другите процеси во дигестивниот тракт.

Помага:

  • Во одржувањето на нивото на шеќерот во крвта
  • При отежнато варење, надуеност,грчеви и гасови
  • Во регулацијата на нивото на холестерол и триглицериди во крвта
  • За правилно функционирање на имунолошкиот систем и одбрамбената способност
Врати се на врвот