Vaši lični podaci će se koristiti za podržavanje vašeg iskustva na ovoj veb stranici, za upravljanje pristupom vašem nalogu, kao i za druge svrhe opisane na našoj stranici politika privatnosti.

Primal – помага кај сите видови кашлица, 200 ml

Primal сирупот содржи билни екстракти кои помагаат кај упорни кашлици, придонесувајќи во искашлувањето и смирувањето на слузокожата на горните дишни патишта.

Јагликата помага во излачувањето на слузот од бронхиите, во разредувањето на густиот бронхијален секрет и во олеснувањето на дишењето.

  • Мацерат од бел слез
  • течен екстракт од корен од јаглика
  • тинктура од камилични цветови 

Помага:

  • Во разредувањето на густиот бронхијален секрет и олеснување на кашлањето
  • Ги ублажува тегобите кои ја следат сувата кашлица
  • Во ублажување на надразнетата слузокожа на горните дишни патишта

Коренот од белиот слез, богат со слузи, кои ја обложуваат слузокожата на ждрелото и помагаат таа да не стапи во контакт со иритирачки агенси. Етерното масло од камилицата азулен, помага при нелагодност на слузокожата на горните дишни патишта.

Врати се на врвот