Vaši lični podaci će se koristiti za podržavanje vašeg iskustva na ovoj veb stranici, za upravljanje pristupom vašem nalogu, kao i za druge svrhe opisane na našoj stranici politika privatnosti.

Pavle Paxi балзам за полесно дишење

Pavle Paxi претсвува комбинација на етерни масла од иглолисни растенија и медитерански билки во липофилна подлога, која се нанесува локално на градниот кош при првите знаци на настинка.

Испарувањето на свежата арома од мирта, ела и бор дејствува антиинфективно и доведува до ублажување на тегобите кои се јавуваат при потешкотии со горните дишни патишта. Павле е потполно природен и безбеден производ, наменет првенствено за децата.

Не содржи ментол и камфор. Се препорачува негова примена и при “jet lag” пореметувањето кај децата, кога доаѓа до промена на ритамот на спиење, како резултат на промена на временските зони во текот на патувањето.

  • етерни масла од мирта
  • ела 
  • бор во концетрација помала од 1%

Балсамот се нанесува на кожата на градниот кош и на грбот, и формира блага облога која ги смирува бронхијалната слузокожа и болното грло.

Активните растителни супстанции продираат во кожата, локално ја зголемуваат циркулацијата и помагаат во дренажата на насобраниот секрет.

Особено се препорачува употреба на балсамот пред спиење.

Pavle Paxi помага при:

  • Првите знаци на настинка
  • Отежнато дишење, затнат нос и искашлување
  • Болки во мускулите кои се јавуваат како последица на сезонски грип

Pavle Paxi

Врати се на врвот