Vaši lični podaci će se koristiti za podržavanje vašeg iskustva na ovoj veb stranici, za upravljanje pristupom vašem nalogu, kao i za druge svrhe opisane na našoj stranici politika privatnosti.

My baby гел за непца

My baby гелот за непца содржи комбинација од растителни состојки благодарение на кои воспалените непца се смируваат по нанесување на гелот, отокот се намалува, па и избивањето на првите запчиња е олеснето.

Маслото од каранфилче го ублажува чешањето и болката кои го следат никнувањето на првите заби, додека екстрактот од камилица ги смирува непцата. Гелот има биоадхезивни својства, со што се постигнува продолжено дејствување на местото на примена (и до неколку часови). 

  • Масла од каранфилче и питомо нане
  • екстракт од камилица
  • глицерин
  • ПАМ

Употреба:

My baby гелот да се нанесе на непцата во тенок слој, по секој оброк. Не е препорачливо да се храни бебето половина час по апликација на гелот, со цел да се постигне поефикасно дејство.

Се препорачува:

  • Кај отоци и воспаленија на непцата
  • За олеснето никнување на првите заби кај бебињата
  • Кај сите видови инфекции на усната шуплина
  • Против забоболка
Врати се на врвот