Vaši lični podaci će se koristiti za podržavanje vašeg iskustva na ovoj veb stranici, za upravljanje pristupom vašem nalogu, kao i za druge svrhe opisane na našoj stranici politika privatnosti.

Migrebol гел

Migrebol гел содржи етерско масло од нане, лаванда, еукалиптус и зеленика во гел подлога.Со помош на овие внимателно избрани состојки, ја подобрува циркулацијата, смалува напнатост на мускулатурата и придонесува во ублажување на тегобите на местото на примена.

Со едноставна примена овозможува значително олеснување кај главоболки и проблеми со синуси.

Особено е ефикасен во отстранување на мигрена и кај главоболки предизвикани од предменструален синдром.Благодарение на својот состав, локалната примена на Migrebol гелот на болното место, доведува до ослободување на пријатен и освежителен мирис, па има и ароматерапеyтско делување.

Migrebol гел е во пакување со посебен апликатор во форма на кугличка, за лесна и комфорна примена.

  • Етерско масло од нане
  • лаванда еукалиптус 
  • зеленика

Начин на употреба: 

Со кружни и лесни движења со roll-on кугличката, се втрива препаратот на болното место ( чело, слепочници…) по потреба, неколку пати на ден.

• ефикасно ги олеснува тегобите кај главоболки и проблеми со синуси
• делува смирувачки, противвоспалително и аналгетски
• смалува напнатост на мускулите на вратот и грбот
• едноставна примена, дава пријатно чувство на ладење

Врати се на врвот