Vaši lični podaci će se koristiti za podržavanje vašeg iskustva na ovoj veb stranici, za upravljanje pristupom vašem nalogu, kao i za druge svrhe opisane na našoj stranici politika privatnosti.

Pure вазелин, 100 ml

Pure вазелин со екстракт на невен и Д-пантенол е препарат наменет за нега и заштита на здрава како и за регенерација на оштетена кожа. Обезбедува влажност, мекост и еластичност на кожата.

  • Д-пантенол
  • екстракт од невен
  • индиферентна подлога

Невенот делува емолиентно, хидрирачки и благо антисептично, додека Д-пантенолот ја стимулира регенерацијата на кожата.
 

Се препорачува за:

  • Секојдневна нега на кожата
  • Ублажување на црвенило, чешање, пецкање
  • Убрзано зараснување на рани
  • Спречување на појава на рагади кај доилки
Врати се на врвот