Vaši lični podaci će se koristiti za podržavanje vašeg iskustva na ovoj veb stranici, za upravljanje pristupom vašem nalogu, kao i za druge svrhe opisane na našoj stranici politika privatnosti.

Gumedići

Protect kids Gumedići се меки витамински бонбони за деца во облик на мечиња.

Имаат пријатен млечен и овошен вкус на лимун, портокал, малина и јагода кои децата го сакаат.

Содржат внимателно избалансиран однос на витамини и минерали, особено важни за правилен раст и развој на децата.

Штитат од слободни радикали.Постојат три различни формули на препаратот кои придонесуваат за нормална функција на имунолошкиот систем и одбрамбената способност кај децата.

Содржат внимателно избалансиран однос на витамини и минерали, особено важни за правилен раст и развој на децата. 

Формулирани се без:

 • желатин
 • конзерванси
 • вештачки бои

Дозирање и начин на примена: Деца постари од 3 години: 3 пати дневно по 1 мека бонбона.
Пакување: 60 меки витамински бонбони во облик на мечиња

Protect kids Gumedići ЗА ПРАВИЛЕН РАСТ И РАЗВОЈ на деца,
со додаток на витамини А, Ц, Д, Е, Б комплекс и минерали

 • Придонесуваат за нормален раст и развој на децата
 • Помагаат во правилната функција на имунолошкиот систем
 • Придонесуваат во заштита на клетките од оксидативен стрес
 • Со природни ароми на лимун, портокал, малина и јагода   

Protect kids Gumedići за ПРАВИЛЕН РАСТ И РАЗВОЈ НА КОСКИТЕ со додаток на калциум и витамин Д

 • Неопходни за нормален раст и развој на коските и забите кај децата
 • Со природна млечна арома и овошна арома на јагода

Protect kids Gumedići за ЗДРАВ ИМУНИТЕТ со додаток на витамин Ц

 • Придонесуваат за нормална функција на имунолошкиот систем и одбрамбената способност кај децата
 • Помагаат во заштита на клетките од оксидативен стрес
 • Со природна арома на портокал
Врати се на врвот