Vaši lični podaci će se koristiti za podržavanje vašeg iskustva na ovoj veb stranici, za upravljanje pristupom vašem nalogu, kao i za druge svrhe opisane na našoj stranici politika privatnosti.

Dr Plant Panten крем гел

Dr Plant Panten крем гелот е препарат наменет за нега и заштита на здравата кожа, како и за регенерација на сувата, испукана кожа и кожа изменета од алергиски реакции.

Dr Plant Panten крем гелот е формулиран така да лесно се размачкува, а по неговата примена кожата е хидрирана, нежна и еластична.

Д-пантенолот присутен во крем гелот овозможува регенерација на кожата, маслиновото и невеново масло ја хидрираат кожата и ги смируваат воспалителните процеси, додека витаминот Е ја штити кожата од штетното дејство на слободните радикали. 

  • Течен парафин
  • витамин Е
  • етарско масло од невен
  • маслиново масло
  • Д-пантенол
  • глицерол

Препаратот е наменет за сите генерации и сите типови на кожа.

Се препорачува:

  • За редовна нега и заштита на кожата
  • За посебна нега на чувствителна и сува кожа
  • За нега на кожата по изложување на сонце, депилација, епилација
  • Кај чувството на затегнатост и пецкање на кожата
Врати се на врвот