Vaši lični podaci će se koristiti za podržavanje vašeg iskustva na ovoj veb stranici, za upravljanje pristupom vašem nalogu, kao i za druge svrhe opisane na našoj stranici politika privatnosti.

Dr Plant 10% уреа

Dr Plant 10% уреа кремата се користи за нега на сува, задебелена и испукана кожа.

Благодарение на својот состав, кремата брзо продира во длабинските слоеви на кожата и ја прави истата значително помека. Уреата ја хидрира кожата и го спречува нејзиното сушење и пукање. 

 • Уреа
 • парафин
 • глицерол
 • масло од гроздови семки
 • рицинусово
 • невеново 
 • маслиново масло

Концентрацијата на уреа во препаратот е оптимална за регенерација и отстранување на изумрените површински клетки на кожата.

Се препорачува:

 • За нега на сува, задебелена и испукана кожа
 • За нега на кожа склона на појава на алергии и екцеми
 • Кај синдром на “дијабетични стапала”
 • Кај црвенило, чешање и првутање на кожата
 • Кај “гускина кожа”
 • За заштита на кожата во текот на зимските месеци
Врати се на врвот