Vaši lični podaci će se koristiti za podržavanje vašeg iskustva na ovoj veb stranici, za upravljanje pristupom vašem nalogu, kao i za druge svrhe opisane na našoj stranici politika privatnosti.

Beogradski мелем

Beogradski мелем е производ со оригинална формулација, направен од состојки со природно потекло кои традиционално се користат за нега и регенерација на кожата. Наменет е за заштита на кожата од штетните секојдневни влијанија, а овозможува и исклучително хидрирачко и регенерирачко дејство. 

 • Пчелин восок
 • вазелин
 • какао путер
 • прополис
 • мед
 • масла од бадем 
 • гроздови семки 

Пчелиниот восок, вазелинот, какао путерот и бадемовото масло ја хранат кожата, ја омекнуваат и ѝ го враќаат сјајот и влажноста. Овие состојки исто така придонесуваат за побрзо заздравување на оштетената и испукана кожа. Маслото од гроздови семки, богато со природни антиоксиданси, претставува идеално средство за ревитализација на кожата. Прополисот присутен во мелемот го ублажува црвенилото и иритацијата на кожата, додека медот помага кожата да остане затегната, хидрирана и сјајна.

Се препорачува:

 • За нега и регенерација на тврда, груба и испукана кожа
 • Кај сите наследни или стекнати состојби кои се одликуваат со сува или испукана кожа, како и кожа која се лупи и првути
 • За нега и заштита на кожата која е постојано изложена на неповолни влијанија од околината, како кожата на рацете
 • За нега на усните, кожата околу очите, заноктиците, рагадите
 • Како помош при третирање на екцеми и псоријаза
Врати се на врвот