Vaši lični podaci će se koristiti za podržavanje vašeg iskustva na ovoj veb stranici, za upravljanje pristupom vašem nalogu, kao i za druge svrhe opisane na našoj stranici politika privatnosti.

Вазан гел

Вазан гелот е наменет за третман на уморни нозе и проширени вени.

Благодарение на внимателно одбраните состојки, локално ја подобрува микроциркулацијата, го спречува акумулирањето на вода во ткивата, како и локалното отекување на ткивото кое предизвикува чувство на тежина и напнатост.

Есцинот, екстракт од див костен, дејствува вазопротективно, го зголемува отпорот во капиларите и ги олеснува симптомите на хронична венска инсуфициенција. 

Екстракт од семе на див костен стандардизиран на 1.4% есцин, екстракт од кора на бела врба, алое и хамамелис, етарско масло од лаванда.

Во комбинација со останатите состојки ги намалува воспалителните процеси и овозможува брзо освежување за уморните, болни и отечени нозе.

Се препорачува:

  • Во третман на проширени вени
  • Кај уморни и натечени нозе
  • Кај грчеви во мускулите
Врати се на врвот