Vaši lični podaci će se koristiti za podržavanje vašeg iskustva na ovoj veb stranici, za upravljanje pristupom vašem nalogu, kao i za druge svrhe opisane na našoj stranici politika privatnosti.

Burra Natural mineral deodorant roll -on

Природен минерален дезодоранс без алуминиум.
BURЯA Natural mineral deodorant рол-он е ефикасен дезодоранс кој пружа пријатна заштита од непријатните мириси и обезбедува долготрајно чувство на свежина на кожата. Врз база на триетил цитрат и сода бикарбона со екстракти од алое и хамамелис со минерали од морска сол.

Основни активни состојки:

  • Triethyl Citrate (триетил цитрат) – природен антиоксиданс и дезодоранс
  • Сода бикарбона (адсорбенс)
  • Екстракти од алое и хамамелис
  • Без алуминиум
  • Без алкохол
  • Без парабен

Благодарение на формулацијата со триетил цитрат, природен дезодоранс, кој создава неповолни услови за размножување на бактериите и разградување на продуктите на потта, BURЯA Natural mineral deodorant рол-онот не ги пореметува физиолошките процеси на потење, а штити од непријатни мириси.
Брзо се суши на кожата, не лепи, ефикасен е и безбеден.

Поради неговата формулација без алуминиум, алкохол и парабени погоден е за сите типови на кожа, а посебно за чувствителна кожа. Го препорачуваме на сите вас кои се грижите за вашето здравје.

Врати се на врвот