Vaši lični podaci će se koristiti za podržavanje vašeg iskustva na ovoj veb stranici, za upravljanje pristupom vašem nalogu, kao i za druge svrhe opisane na našoj stranici politika privatnosti.

Xibiz Jao гел

Xibiz Jao гелот ефикасно ја смирува воспалената и иритирана кожа, по убоди од комарци, изгореници, бричење, депилација.

Синергистичкиот ефект на хамамелис, камилица и нане го намалува црвенилото, осипот, чешањето и првутењето на кожата на местото на примена.

Екстрактот од хамамелис има адстригентно, противвоспалително и регенеративно дејство, додека тинктурата од камилица дејствува смирувачки на кожата.

Нането дава пријатно чувство на разладување и ја намалува болката која се јавува како последица на кожна иритација. 

 • Хамамелис
 • екстракт од камилица
 • масло од питомо нане
 • пантенол
 • алантоин
 • токоферол ацетат

Xibiz Jao гелот содржи пантенол и алантоин кои ја стимулираат епителизацијата и регенерацијата на оштетената кожа.

Се препорачува кај:

 • Убоди од комарци и останати инсекти
 • Изгореници
 • Прекумерно сончање
 • Бричење, депилација и епилација
 • Контакт со растенија
 • Зголемено потење
 • Изгореници од медузи

Упатство за употреба Xibiz Jao гелот

Врати се на врвот