Vaši lični podaci će se koristiti za podržavanje vašeg iskustva na ovoj veb stranici, za upravljanje pristupom vašem nalogu, kao i za druge svrhe opisane na našoj stranici politika privatnosti.

Dr Plant пудра за стапала

Dr Plant пудрата за стапала го чува здравјето на кожата на вашите стапала и го спречува прекумерното потење на нозете. Бензоевата киселина содржана во Dr Plant пудрата дејствува како моќен антимикотик, спречувајки појава и развој на честите и упорни габични инфекции. Со редовна употреба на Dr Plant пудрата за стапала им овозможувате максимална нега и здравје на вашите стапала.

 • салицилна киселина
 • борна киселина
 • тимијан
 • ментол
 • еукалиптус
 • бензоева киселинa
 • талк
 • цинк оксид

Комбинацијата на состојките присутни во Dr Plant пудрата за стапала го прави истиот мошне ефикасен. Борната и салицилна киселина дејствуваат антисептично, бензоевата киселина има јако антигабично дејство, цинкот и талкот дејствуваат адстригентно, додека ментолот и етерското масло од еукалиптус даваат пријатно чувство на разладување и свежина.

Се препорачува:

 • Кај габични инфекции на стапалата
 • Против непријатен мирис на стапалата
 • Против прекумерно потење на стапалата
Врати се на врвот