Vaši lični podaci će se koristiti za podržavanje vašeg iskustva na ovoj veb stranici, za upravljanje pristupom vašem nalogu, kao i za druge svrhe opisane na našoj stranici politika privatnosti.

SODADIGEST FORTE СОДА БИКАРБОНА, 25 ТАБЛЕТИ ЗА ТОПЕЊЕ ВО УСТА

TRENUTNO NEDOSTUPNO U ONLINE SHOP-u

0,00 RSD

SodaDigest Forte Сода бикарбона таблетите за топење во уста содржат натриум хидрогенкарбонат со фармацевтски квалитет во формулација која овозможува прецизно дозирање – 1 таблета содржи 150 mg сода бикарбона.  

SodaDigest Forte Сода бикарбона таблетите   се применуваат директно, со топење во устата  и имаат пријатен, благо шумлив ефект. Се препорачуваат за олеснување на варењето после оброк и намалување на симптомите предизвикани од желудочен хиперацидитет, а благодарение на благо шумливиот ефект и присуството на природниот лимонов сок, допринесуваат за создавање на чувство на леснотија во стомакот и пријатно чувство на свежина после јадење.

Иновативни таблети на база на сода бикарбона за директна примена , со благо шумлив ефект. Едноставна и брза примена, без употреба на вода.

  • Го олеснуваат варењето после оброк, и ги намалуваат симптомите предизвикани од желудочен хиперацидитет, оставајќи пријатно чувство на свежина и леснотија во стомакот.  
  • Збогатени со природен лимонов сок и арома на лимон.
  • Без глутен и лактоза
  • Без додадени бои
  • 25 таблети во мало, практично пакување, идеално за носење
  • 1 таблета содржи 150 mg сода бикарбона

Натриум бикарбонатот после перорална примена брзо и ефикасно го намалува желудочниот хиперацидитет. Благодарение на овој ефект, се ублажуваат симптомите на киселина и лошо варење ( болка во горниот дел на стомакот, надуеност, мачнина, зачестено подригнување…) и доаѓа до елиминација на лош здив.

Бројни истражувања покажале дека натриум бикарбонатот може да има улога во алкализација и детоксикација на организмот.

Се препорачуваат за:

  • Олеснување на варењето после оброк и намалување на симптомите предизвикани од желудочен хиперацидитет.

После оброк во уста полека да се растопат 1-2 таблети ( до 6 таблети дневно )

Врати се на врвот