Vaši lični podaci će se koristiti za podržavanje vašeg iskustva na ovoj veb stranici, za upravljanje pristupom vašem nalogu, kao i za druge svrhe opisane na našoj stranici politika privatnosti.

Mikrolax

Mikrolax гел е производ формулиран на база на глицерол. Како емолиенс кој ја омекнува и обезбедува влажност на кожата, глицеролот помага кај различни кожни промени, пропратени со непријатни тегоби. Поради способноста осмотскиот притисок да ја повлекува водата одоколните ткива и луменот на цревата, доведува до побрза перисталтика на цревата. 

 

Глицерол

Содржината на цревата со тоа станува мека, а празнењето олеснето. Глицеролот е потполно безбеден, не предизвикува иритација и може да се користи и за осетлива кожа. Брзо се апсорбира и дава пријатно чувство на ладење без, мрсни траги. Достапен е во 2 облика, за деца и за возрасни. Формулацијата со помала концентрација на активните состојки, наменети се за примена кај деца.

Се препорачува:

  • Кај успорена перисталтика на цревата и отежнато празнење
  • За брзо зараснување на рани

uputstvo_Mikrolaxi 5ml – 05.05.2015

Врати се на врвот