Vaši lični podaci će se koristiti za podržavanje vašeg iskustva na ovoj veb stranici, za upravljanje pristupom vašem nalogu, kao i za druge svrhe opisane na našoj stranici politika privatnosti.

XIBIZ BITE INSTANT RELIEF GEL ПОСЛЕ УБОДИ ОД ИНСЕКТИ, 50 ml

Xibiz Bite Instant relief gel после убоди од инсекти 50 ml содржи единствена формулација на база на натриум бикарбонат, амониум хидроксид и етерично масло од чајно дрво.

Натриум бикарбонатот има благо антивоспалително и антисептично дејство. Се користи против осипи пропратени со симптоми на црвенило и свраб и има исклучително смирувачко дејство. Амониумовите јони доведуваат до смирување на чешањето, болката и непријатностите и го намалуваат отокот, така да брзо ќе почувствувате олеснување. Формулацијата е заснована на карбомер, кој овозможува да гелот остане подолго на кожата и апсорпцијата да се одвива постепено, така да има продолжено дејство.

Xibiz Bite Instant relief gel против убоди од инсекти 50 ml е формулиран без присуство на парабени, парфеми и алкохол, дерматолошки е тестиран и на ефикасен и природен начин брзо го ублажува црвенилото, отокот и болката после убоди или каснувања од инсекти, опекотини од медузи, иритации од коприва и слично.

Xibiz Bite instant relief gel после убоди од инсекти 50ml е потполно безбеден и наменет и за деца и за возрасни.

  • Натриум бикарбонат
  • Амониум хидроксид
  • Етерично масло од чајно дрво (Melaleuca alternifolia)

Xibiz Bite instant relief gel после убоди од инсекти 50ml е наменет за деца и возрасни . Без присуство на парабени, парфеми и алкохол, дерматолошки тестиран, на ефикасен и природен начин брзо и ефикасно го ублажува црвенилото , отокот и болката, после убоди или каснувања од инсекти, опекотини од медузи , иритации од коприва и слично. Неговата единствена формулација со својата pH вредност ги регулира иритациите на кожата и има исклучително ефикасно дејство.

Се препорачува :

  • За олеснување на тегобите настанати после убоди од инсекти, опекотини од медузи, иритации од коприви и слично.

Xibiz Bite instant relief gel после убоди од инсекти 50 ml се нанесува во дебел слој, повеќепати во првите 24h после иритацијата за постигање на оптимален ефект.

Врати се на врвот