Vaši lični podaci će se koristiti za podržavanje vašeg iskustva na ovoj veb stranici, za upravljanje pristupom vašem nalogu, kao i za druge svrhe opisane na našoj stranici politika privatnosti.

Арганово масло

Аргановото масло се добива со екстракција од семето на дрвото Argania spinosa, кое расте само во југозападниот дел на Мароко, заради што е познато и како “Мароканско злато”. Ценето е заради своите козметички, нутритивни и медицински својства.

Богато е со есенцијални масни киселини и витамин Е кои помагаат во одржување на здравата кожа, го попречуваат нејзиното прерано стареење и настанок на брчки. 

Argania Spinosa Kernel Oil.

Дополнителни информации

Weight 0.07 kg
Dimensions 4 × 4 × 11.5 cm

Ја штитат кожата од сушење и губење на еластичноста, и таа станува помека и позатегната.

Воедно, го регулираат и лачењето на себумот, поради што ова масло е погодно за третман и нега на мрсна кожа и кожа со акни.

Аргановото масло ѝ го враќа сјајот на косата, ги обновува оштетените врвови и таа станува мека на допир.

  • Хидратација, нега и третман на сувата кожа
  • Ублажување на брчките и елиминација на првите знаци на стареење
  • Ги ублажува лузните и ја превенира појавата на стрии во текот на бременоста
  • При иритации и кожни воспаленија
  • Нега и третман на мрсна и проблематична кожа
  • Регулација на лачењето на себумот
  • Нега и јакнење на косата и ноктите
  • Помага во третирањето на екцеми и псоријаза
  • Нега за чувствителната детска кожа
Врати се на врвот