Vaši lični podaci će se koristiti za podržavanje vašeg iskustva na ovoj veb stranici, za upravljanje pristupom vašem nalogu, kao i za druge svrhe opisane na našoj stranici politika privatnosti.

Pulmint сируп

Pulmint сирупот e формулиран на база на билни додатоци кои помагаат кај сите нелагодности на слузокожата на дишните патишта, следени со кашлица. Бршленот и тимјанот придонесуваат, да се разреди густиот бронхијален секрет и да се олесни искашлувањето.

Прополисот придонесува во одржувањето на здрав имунолошки систем и одбрамбената способност на организмот.

Малтекс сирупот е екстракт од јачменов слад и претставува природен извор на шеќери и минерали ( Na, K, Ca, Mg, Fe), Б витамини, провитамин А и витамин Е, така што придонесува во надополнување на дневните енергетски потреби на организмот. 

  • Тинктура од тимијан
  • етанолен екстракт на прополис
  • сув екстракт од лист на бршлен

Придонесува:

  • За олеснување на искашлувањето кај децата и возрасните
  • Во ублажувањето на тегобите на горните дишни патишта
  • Ефикасен кај тегобите кои го следат хроничното кашлање кај пушачите

Pulmint сирупот придонесува во искашлување кај деца и возрасни, а поради составот се препорачува и кај тегоби кои ја пратат пушачката кашлица

Врати се на врвот